Porady

Meble składane czy w całości? Sprawdź 3 zalety, które pomogą Ci podjąć decyzje

Meble składane czy w całości?

Wiele osób zastanawiających się nad nowym umeblowaniem mieszkania zadaje sobie pytanie: zdecydować się na ofertę popularnych sieci handlowych i kupić tak zwane meble składane (paczkowane), czy wybrać meble przygotowane na zamówienie u producenta. Aby pomóc w odpowiedzi na te pytanie przygotowaliśmy najważniejsze zalety oraz wady obu rozwiązań.

stół-rozkładany-na-4-metry

Meble składane tzw. paczkowane

Główną zaletą mebli składanych, znajdujących się  w ofertach sieci handlowych jest ich niska cena. Zawdzięczają ją produkcji fabrycznej masowej. Elementy mebli przechowywane w paczkach zapewniają łatwość w transporcie. Wnoszenie ich nie stanowi problemu, ponieważ poszczególne elementy mebli nie są dużych gabarytów.

Takie rozwiązanie ma też swoje wady. W związku z produkcją masową nie mamy możliwości dostosowania ich do własnych potrzeb. Nie mamy wpływu na wymiary mebli oraz wybranie wykończenia np. lakierowania czy olejowania. Składanie mebli paczkowanych dla wielu osób jest też nie lada wyzwaniem. Wymaga nie tylko cierpliwości. Wiąże się też zazwyczaj z potrzebą korzystania z dodatkowych narzędzi. Efekt często pozostawia wiele do życzenia. Meble paczkowane złożone z wielu elementów po skręceniu przez klienta mogą nie zachowywać  oczekiwanej stabilności i wytrzymałości.

Meble gotowe, w całości

Najważniejszą zaletą mebli gotowych, przygotowanych na zamówienie jest ich możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Klient wybiera wymiary, wykończenie oraz zabudowę wnętrza mebli (np. ilość półek). Właśnie takie meble wykonuje producent „Meble Dąb” od ponad 40 lat według tradycyjnych czeladniczych metod produkcji. Mebel jest sklejany, czopowany oraz kołkowany co zapewnia mu najlepszą sztywność, stabilność oraz trwałość. Klient otrzymuje produkt gotowy, w całości dostosowany do swoich wymagań bez potrzeby montażu.

Minusem mebli gotowych są ich gabaryty. Zdarza się, że sprawiają problemy podczas wnoszenia.

 

Podsumowanie
  • Meble w całości są droższe, ale za to można je dostosować do własnych potrzeb zmieniając np. wymiary lub odcień
  • Mają dużo lepszą stabilność i trwałość
  • Transport mebli w całości jest bardziej wymagający
  • Pozwalają zaoszczędzić nasz czas i uniknąć kłopotliwego montażu

 

Zainteresowanych przygotowaniem mebli dostosowanych do własnych potrzeb dostarczanych w całości zapraszamy do salonu firmowego.

Laweta Chorzów – Sprawdź ofertę

Meble składane czy w całości? Sprawdź 3 zalety, które pomogą Ci podjąć decyzje
5 (100%) 7 votes