Porady

4 najlepsze sposoby rozkładania stołów

Rozłożony stół dębowy Leo

Jaki stół wybrać? – sprawdź nasze propozycje rozkładania

Przed zakupem wymarzonego stołu warto poznać różne sposoby rozkładania aby wybrać ten, który będzie dla nas najdogodniejszy. Zapraszamy do przeglądu systemów rozkładania stołów.

1. Stoły z synchronicznym systemem rozkładania

stół rozkładany gif/video

W naszej ofercie bardzo dużą popularnością cieszą się stoły z synchronicznym systemem rozkładania. Wystarczy lekkie pociągniecie blatu i jego dwie części przesuwają się symetrycznie w obu kierunkach. Z wnętrza stołu wyciągamy w zależności od potrzeb dodatkowe części blatu. Ten mechanizm rozkładania stołu występuje w modelu Leo oraz Ernest . Największą zaletą tego typu stołów funkcjonalność. Zastosowana prowadnica sprawia, że rozkładanie jest proste, wygodne, daje dużą stabilność, a dodatkowe części blatu chowają się wewnątrz stołu. Nasza firma odbiera takie prowadnice od sprawdzonego dostawcy, z którym współpracujemy od wielu lat. Są one wykonywane na nasze zamówienie, dzięki czemu mamy pewność, że prowadnice do nowych mebli są najwyższej jakości.

 

2. Rozkładanie aluminiowo teleskopowe

gif rozkładanie stołu radek

Dla klientów potrzebujących większych stołów, rozkładających się do ponad 4 metrów proponujemy rozkładanie aluminiowo teleskopowe. Pozwala ono w zależności od aktualnej potrzeby łatwo rozłożyć stół w jednym lub obu kierunkach. Dodatkowe cztery nogi obejmują główne lub znajdują się obok ich i wygodnie wysuwają. Rozwiązanie zastosowane w stołach Radek III Łupka czy Radek II Kant i zapewnia najlepszą możliwą stabilność. Dodatkowe części blatu również przechowywane są wewnątrz stołu.

3. Rozkładanie teleskopowe z podpórką

Do mniejszych pomieszczeń świetnym rozwiązaniem będą stoły kwadratowe, rozkładające się teleskopowo z podpórką. W takim rozwiązaniu nogi nie zostają w miejscu, a rozsuwają się na boki. Na odsłoniętą przestrzeń blatu dodajemy dodatkowe jego części. Stabilizacje wzmacniają dwie podpórki zamontowane obok prowadnic, które po rozłożeniu stołu można opuścić. Przykładem tego rozwiązania jest rozkładanie stołu Ernest II oraz stółu Fokus. Dodatkowe elementy tworzące blat są trzymane oddzielnie. Materiał potrzebny do wykonania nóg, prowadnic oraz podpórki powinien być najwyższej jakości by zagwarantować stabilność. Taki materiał w przypadku nóg to lite drewno dębowe. Wszystkie z dostępnych w naszej firmie stołów posiada lite nogi dębowe.

 

4. Ławostoły

Nowością oferowaną przez naszą firmę są tzw. „ławostoły”. Jest to nowe rozwiązanie przygotowane w odpowiedzi na potrzeby rynku. Jest to rozwiązanie łączące cechy zarówno ławy, jak i stołu. Dodatkowe elementy nóżek pozwalają na zwiększenie wysokości ławy do wysokości stołu. System rozkładania teleskopowego z podpórkami pozwala następnie na rozkładanie stołu większego nawet o cztery dodatkowe wkładki. Przykładem „ławostołu” jest model Cube oraz Tokyo Alu. Tego typu rozwiązanie dedykowane jest klientom potrzebującym wielofunkcyjnego stołu o niewielkich rozmiarach.

Nowy trend na rynku

Zyskującym popularność rozwiązaniem są ławostoły łączące synchroniczne prowadnice oraz podnośniki gazowe. Dzięki nim ławostół posiada funkcję rozkładania i podnoszenia lub opuszczania blatu. Tego typu meble zyskały wielką popularność w światowych metropoliach, gdzie konsumenci poszukiwali wielofunkcyjnego mebla pozwalającego na co dzień oszczędzać miejsce i dostosowywać wysokość blatu do swoich potrzeb. Sprawdź nasz model 2w1.Wpisuje się on w nowy trend mebli posiadających drewno oraz metalowe elementy, a także dużą praktyczność na co dzień.


rozkładany ławostół

ławostół dębowy podnośnik gazowy

4 najlepsze sposoby rozkładania stołów
4.3 (85.45%) 22 votes