Porady

Wszystko co musisz wiedzieć o meblach dębowych

meble dębowe kolakcja moj dab

Od wieków Dąb uchodzi za symbol siły, dumy, wytrzymałości i prestiżu. Meble dębowe ceniono ze względu na jego ogromną trwałość oraz wysoką odporność na szkodniki i grzyby. Z czasem stracił swoją popularność wśród najzamożniejszych na rzecz egzotycznych drzew z innych części świata. Dziś kolejny raz dąb przeżywa swój renesans. Klienci z Polski i zagranicy chętnie sięgają po meble dębowe, będące symbolem trwałego i funkcjonalnego meblarstwa.

Charakterystyka mebli dębowych

Pomimo wysokiej ceny dąb to król wśród europejskich gatunków drewna. Dlaczego?

Meble dębowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponad to wyróżniają się piękną, ciepłą, nieco złotą barwą. Charakteryzują się również bogatym wyjątkowym rysunkiem usłojenia. Zazwyczaj słoje są nierównomiernie rozłożone i różnej wielkości. Dąb idealnie nadaje się na nogi stołów, wykończenia blatów, biurek, a także nóżki mebli i ich fronty.  Przy meblach w całości z litej deski musimy pamiętać, że duże powierzchnie dębowe nieumiejętnie łączone, a także poddawane zmianą ciepła lub wilgotności mogą ulegać wypaczeniom. Mogą być to niepożądane pęknięcia blatu powodujące trudności z ich rozkładaniem. Producent Meble Dąb zaproponował własną receptę na rozwiązanie tego problemu.

Stół dębowy Leo z białymi nogami

 

Kolorystyka

Warto wspomnieć, że w stosunkowo łatwy sposób można zmieniać wybarwienia mebli dębowych. Kolor nadaję się bejcując lub pokrywając meble olejem.  Naturalne drewno dębowe jest szarożółte, jednak wraz z upływem czasu zaczyna ciemnieć do barwy jasno lub ciemnobrązowej. Kolor nabiera głębi – ciemnieje. Należy także pamiętać, że jeśli nie chcemy by meble dębowe ulegały naturalnemu procesowi ciemnienia, bo zależy nam na utrzymaniu ich pierwotnej barwy, powinniśmy stosować środki światłochronne.

kolory-mebli-debowych

Luksusowe Meble

Meble dębowe wyróżniają się doskonałą jakością i emanują uniwersalnym pięknem. Elegancko wyposażone biuro lub salon, pełne mebli dębowych, to znakomite rozwiązanie na lata. Dębowe witryny, wypełnione kilogramami potrzebnej literatury, czy funkcjonalne drewniane szafy, okażą się niezbędne i wygodne dla ich użytkownika, a gości będą przepełniały uczuciem podziwu. Kupując meble dębowe nie musimy przejmować się aktualną modą, gdyż meble dębowe są ponadczasowe.

meble debowe gabinetowe

Inwestycja na pokolenia

Meble to nie ubrania, mają nam służyć wiele lat. Dlatego ważne jest wybranie odpowiednich rzemieślników, którzy wykorzystają potencjał tego materiału. Mebel dębowy z pod ręki dobrego stolarza będzie sprawiał wrażenie takiego, który w niezmienionym stanie wytrzymać może całą wieczność.

 

Wszystko co musisz wiedzieć o meblach dębowych
4.4 (87.5%) 8 votes